Fördröjda kurser. Senast uppdaterad: söndag 16. december  
Vinnare Senaste månad
Aktie Från Till Ändr %
Fred. Olsen Energy 1.251.8850.28%
Napatech 1.902.7042.11%
Solon Eiendom 30.7039.1527.52%
Infront 23.5028.4020.85%
Norwegian Energy C... 196.40230.0017.11%
Star Bulk Carriers 73.0085.0016.44%
Photocure 37.5043.0014.67%
PCI Biotech Holding 25.8029.0012.40%
Protector Forsikrin... 42.5047.4511.65%
Selvaag Bolig 37.4041.3010.43%
Förlorare Senaste månad
Aktie Från Till Ändr %
Element 1.610.84-47.66%
Questerre Energy C... 2.971.75-41.11%
Seadrill 142.9090.60-36.60%
Petroleum Geo-Serv... 21.0313.72-34.76%
BW Offshore Limite... 51.0033.45-34.41%
DOF 5.343.72-30.43%
NEXT Biometrics Gr... 43.9531.00-29.47%
The Scottish Salmon... 18.8013.30-29.26%
InterOil Exploration... 4.513.20-29.05%
Nordic Nanovector 78.9058.15-26.30%
Vinnare senaste år
Aktie Från Till Ändr %
Panoro Energy 5.5612.50124.82%
Solon Eiendom 19.2039.15103.91%
SalMar 243.40446.8083.57%
Link Mobility Group 125.00223.5078.80%
Photocure 25.1043.0071.31%
Tomra Systems 123.50205.5066.40%
Austevoll Seafood 66.75109.2063.60%
Prosafe 9.6015.6062.50%
Lerøy Seafood Grou... 43.0669.1060.47%
DNO 9.0314.1656.76%
Förlorare senaste år
Aktie Från Till Ändr %
Elkem 235.0022.80-90.30%
Fred. Olsen Energy 18.201.88-89.67%
Napatech 18.702.70-85.56%
Oceanteam 1.650.36-78.18%
Element 3.400.84-75.29%
Avocet Mining PLC 1.960.58-70.41%
Havila Shipping 13.003.90-70.00%
Questerre Energy C... 5.571.75-68.60%
Thin Film Electronic... 2.430.82-66.26%
IMSK 2.480.84-66.13%